גמלאים מטיילים

גמלאים מטיילים

טיולים חווייתיים ברחבי הארץ. לרוב הטיולים הינם חד יומיים אך לפעמים נערכים טיולים בני יותר מיום אחד.      

בניהולה של תירצה תורג'מן 0544-848599

טיול לצפון הנגב הפורח ובאר שבע

בתאריך 12.2.19 יום שלישי

08:00- יציאה מבית הנוער ונסיעה דרך שער הגיא, בית שמש, בית גוברין, כביש 6 והגעה לקיבוץ חצרים. במהלך כל הנסיעה נצפה במרבדים הירוקים ופריחת החורף בדרום הארץ.
לאחר התארגנות קצרה נצא לסיור מודרך במטע החוחובה שם נשמע את יתרונות השמן המוק מגרעין צמח החוחובה, נצא להיכרות חקלאית מודרנית ומתקדמת.

המשך ביקור במרכז המבקרים הכולל: הסבר וסיור במקום, נצפה בסרט והסבר על חברת נטפים שהביאה למהפכה עולמית ושיטות ההשקיה ודישון לחקלאות, המשך נסיעה בדרך פסלים לאורך נוף מדברי שמוצבים פסלים של מיטב אומני ישראל בשילוב טבע , אומנות ואתרים ארכיאולוגיים.

המשך נסיעה לבאר שבע להפסקה ארוחת צהריים עצמאית בקניון הגדול בארץ.
בסיום ההפסקה נסיעה וביקור במוזיאון החדש "אנזק" שם נשמע את סיפורם של מאות הפרשים מאוסטרליה וניו זילנד שנלחמו באומץ ובנחישות לשחרור ארץ ישראל ובאר שבע מהשלטון התורכי, מרגש ביותר!

המשך סיור להכרת העיר באר שבע ומתחם הקטר נחל באר שבע, הטיילת ועוד.
נסיעה וחזרה לירושלים,

המחיר למשתתף: 165 ש"ח
מחיר כולל: נסיעה, הדרכה, ביקור במרכז המבקרים נטפים, סיור במטע החוחובה, ביקור במוזיאון אנזק.
חזרה משוערת: 18:30

יומיים חגיגת אביב לכרמל ולגליל המערבי

בתאריך 10-11.3.2019 לינה במלון חדש אקודוקט

יום ראשון 10.3.19

08:00 יציאה מירושלים ונסיעה דרך כביש מ'ס 1, נחל עירון והגעה לנחל חדרה שלאחרונה עבר שיקום שעליו כתב המשורר נתן יונתן את שירו " חופים הם לפעמים געגועים לנחל"...במקום פארק,שירותים ומקום מתאים לארוחת בוקר עצמאית( יש להצטייד באוכל ושתייה).
המשך סיעה דרך קיסריה, עתלית, נחצה את הכרמל דרך יערות הכרמל, אנדרטת אסון השריפה שבה נספו 44 לוחמי אש, צומת דמון, שוויצריה הקטנה, תצפית, ירידה מהכרמל למפרץ חיפה והגעה לשמורת עין אפק, שם נשמע את סיפור המקום, נתהלך על גבי גשרים מעל פני המים ועוד...
המשך נסיעה למושב שבי ציון ולאחר סיפור קצר ואתר מרגש, נסיעה למלון החדש אקודוקט, התארגנות בחדרים, מנוחה, ארוחת ערב ובילוי במקום.

יום שני 11.3.19

לאחר ארוחת הבוקר ופינוי החדרים, נסיעה דרך נהריה, אכזיב, אתר הנצחה יד לי"ד, שם נשמע את סיפור "לילה הגשרים" ופיצוץ הגשר באכזיב.
המשך נסיעה לראש הנקרה לתמצית מדהימה של שפלת החוף והאזור,נמשיך למערת הקשת לאחר הליכה קצרה נחזה בתופעה גיאולוגית שמושכת אליה תיירים חובבי סנפלינג.
לאחר תצפית על האזור נמשיך למושב עמקה ל"סוכה של כרמלה" המוצנעת בין בתי היישוב. נציץ אל עולמה של נערה תימנייה, שם נשמע את סיפור התרבות התימנית, המנהיגים, הזוגיות,מעמד האישה ועוד...את הפעילות תחתום כרמלה בריקוד ובצעד תימני לצלילי המוסיקה אותנטית מרתק ומרגש.

המשך נסיעה דרך ג'וליס והגעה לגני אל מונא גן קסום וייחודי שנבנה לזכר אמו של נאגי, שם נשמע את סיפור המקום והמשפחה שקשרו את גורלה עם גורל המדינה ועוד... נסיעה חזרה דרך יקנעם, כביש 6 לירושלים.

המחיר לאדם בחדר זוגי: 600 ש"ח
המחיר לשלישי בחדר: 500 ש"ח
מחיר ליחיד בחדר: 850 ש"ח

המחיר כולל לינה על בסיס חצי פנסיון, נסיעה הדרכה, ביקור ב"סוכה של כרמלה", ביקור בגני אל מונא וכניסה לעין אפק.

התוכנית מודולרית וניתנת לשינוי.

לפרטים והרשמה: תירצה 054.4848599

 

IMG 6459

מידע נוסף

  • מתאים לגיל: גמלאים
  • יום הפעילות: כל השבוע
  • מיקום: סטודיו A

שעות הפעילות

שעות פעילות מרכז מידע ורישום

א׳-ה׳, 8:00-19:00

שעות פעילות הבריכה

שעות פעילות חדר הכושר

שעות פעילות הג׳ימבורי

פרטי יצירת קשר

רח׳ הרצוג 105, ירושלים 9262202-6494111


02-6494100


קווים 6, 17, 19, 32

מפת הגעה